Alanya Emniyetinden turistler için örnek çalışma

0

Yapılan Çalışma ile ilgili olarak emniyetten şu şekilde bilgi verildi;

“Alanya’ya gelen turistlerin ilçemizde gerek yaya olarak gerekse toplu taşıma araçlarını kullanarak bir rehbere ihtiyaç duymadan rahat gezmelerini sağlamak amacıyla üç dilde Rusça, İngilizce ve Almanca olarak hazırladığımız Alanya Kent Haritalarını Toplum Destekli Polislik Büro Amirimiz İlyas ÇAĞLAYAN’la birlikte Alanya kalesinde dağıttık, ayrıca misafirlerimizle sohbet ederek Alanya’da güvende olduklarını hisettirdik.
İçerisinde toplu taşıma araçlarının güzergahlarını, ilçemizin tarihi, doğa ve kültürel tanıtımı, Alanya’mızda gerçekleşen etkinliklerin tanıtıldığı, ihtiyaç duyulduğunda kamu kurum ve kuruluşlarının telefon numaralarının bulunduğu ayrıca misafirlerimizin olası bir suça maruz kalmamaları için kişisel olarak alabilecekleri tedbirlerin olduğu Alanya Kent Haritalarımızı turistlerin yoğun olduğu Alanya kalesinde ve Alanya Teleferik önünde turizm sezonu başladıktan sonra şimdiye kadar 15. 000 adet dağıttık.
İlçemizde Turizme destek vermek ve misafirimiz sayılan turistlerin ilçemizi rahat bir şekilde ilçemizin her tarafını güven ve huzur içerisinde gezmelerini sağlamak amacıyla Kent haritalarımızı turizm sezonu sonuna kadar devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here