Alanya’da Çocuk parklarına kameralı güvenlik önlemi

0

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “her mahalleye bir park” projesiyle hem çocukların hem de vatandaşların yüzünü güldürüyor. Yapılan modern parkların yanısıra alınan güvenlik önlemleri de vatandaşlar tarafından takdir topluyor. Başkan Yücel’in bizzat verdiği talimatla yeni yapılan parklara güvenlik kameraları yerleştiriliyor. Bu sayede çocuklar modern oyun gruplarında neşe içerisinde oynarken ebeveynler de kendileri için yapılan kafeterya ve banklarda güven içinde vakit geçiriyor.

KAMERALAR 7/24 KAYIT ALTINDA

Alanya Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü ekipleri, yeni yapılan parkların proje aşamasında planlamasını yaparak kamera sistemini yapım esnasında parklara dahil ediyor. Şu ana kadar ekipler, Tosmur Parkı’na 2 adet, Başkanlar Parkı’na 1, 100. Yıl Parkı’na 2, Sulu Park ve Kedi Evi’ne 2, Balonlu Park’a 6, Trafik Eğitim Parkı’na 3, Konaklı Mahallesi’nde yapımı devam eden parkta ise 9 adet olmak üzere 7 parkta toplam 25 kamera kurarken bu sayının yapılacak yeni parklarla birlikte artacağı açıklandı.

YÜCEL: “ÇOCUKLARIMIZIN GÜVENLİĞİ BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, parklarda alınan kameralı güvenlik önlemleri ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği bizlerin birinci önceliğidir. Henüz proje aşamasında planlayarak parklarımıza kamera sistemlerimizi yerleştiriyor ve 7/24 kayıt altına alıyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda mevcut parklarımızda da inceleme başlatarak altyapı çalışmalarımızı yapacağız. Çocuklarımız parklarda güven içinde oynarken vatandaşlarımız da kendilerine ayırdığımız alanlarda huzurlu bir şekilde dinlenebilecekler.”

Vatandaşların herhangi bir suç unsurunda kamera görüntüleri için öncelikle karakola giderek şikayetçi olmaları ve savcılıktan gelecek talimat ile görüntülere ulaşılabileceği açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here