Abd İsrail Büyükelçiliği’ni açtı,İsrail Katliam yaptı

0
Engin US
Antropolog

ABD, büyükelçiliğini 15 Mayıs’ta Kudüs’e taşıdı. Açma törenini İsrail’in kuruluş ve Filistinlilerin büyük acılarının yıldönümüne bilerek isteyerek denk getirdi. İnsanlık tümden sınıfta kaldı. İslam Dünyası da insanlığın başını önüne eğdirdi, utandırdı. Utandı insanlık.
Utandı İnsantürü, çünkü 1948’de, yetmiş yıl evvel yine bir 15 Mayıs günü işgal ederek yerleştikleri toprakların yerlisi halkı, Filistinlileri katlederek, köylerini yakıp yıkarak 800 Bin Filistinliyi topraklarından süren İsrail, işlediği suçlardan ötürü cezasız kaldı. Suç kesindi oysa. Suçlu belliydi. Cezasız kaldı. Neden? Çünkü arkasında ABD var. Yedi Düvel-Emperyalizm.
Yetmiş yıl önce işlenen suçların cezalandırılması şöyle dursun, yetmiş yıl süresince zulüm devam ettirildi. İsrail, her seferinde işgal ettiği toprakları biraz daha genişletti. Geldik bugüne. 15 Mayıs’ta ABD’nin, yedi düvel-emperyalizmin, büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını Filistinliler, barışçı gösterilerle protesto ettiler, Gazze’de. İsrail, koruyucusu ABD ve AB, yani yedi düvel-emperyalizm himayesinde 63 Filistinliyi gözünü kırpmadan, güle oynaya, çel çocuk, yaşlı demeden öldürdü. 15 Bin Filistinliyi yaraladı. Ölen insantürünün vicdanı idi. Yaralanan ise insanlık onuru.
Utandı İnsantürü, tezgâh olduğu kanıtlanan “GUTA’da kimyasal saldırı” gösterisi için ortaya çıkan Beyaz Miğferliler gibi sözde insanhaklarıcılık örgütleri bu gerçek saldırıda ortalıkta yoktular. Senaryo gereği oynanan oyunu, “Esad Çocukları katlediyor” çığlıkları ile tüm dünyaya servis eden kahrolası medya da öyle. Yemen’de Suud, Müslüman çocuk katlederken de hiç görünmemişlerdi. Yine yoktular. Zaten yoktular.
Katil devlet İsrail’in başbakanı, katliamdan 3 gün sonra batasıca bir şarkı yarışmasında ödül kazanan İsrailli şarkıcı ile canlı yayında “tavuk dansı” yaptı.
ABD ve AB, yedi düvel-emperyalizm himayesinde ki İsrail’in başbakanı Netanyahu, (fonetiği ne kadar da Türkçe değil mi?) yine bir Putin görüşmesi sonrası, bu kadar rahat yeni katliamlar yapabildi. Rusya dostumuz mu dediniz? Off, of.
ABD’de derin iktidarın inanışı olan Hristiyanlık Mezhebi Evanjelism İnanırları ve eylemcileri, inançlarının temelini “Teolojik anlamda her bir Hristiyan, İsrail’i desteklemek zorundadır, çünkü İsa Mesih böyle yapmamızı istemektedir” fikri üzerine kurmuştur. Tim La Haye adında bir Evanjelist, 1984’te şunu söylüyor; “ Yahudiler, bugün kendilerine Tanrı’nın vadettiği toprağın çok küçük bir kısmına sahiptirler. Modern Ortadoğu haritasında, Tanrı’nın İsrail’e vadettiği topraklar, Lübnan’ın tamamını, Suudi Arabistan’ın bir kısmını ve Ürdün, Suriye ve Irak’ın çok büyük kısmını kapsar”. 1
İşte bu ABD, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde ABD kulu Kuveyt delegesinin Gazze’de ki saldırıların soruşturulması talebini bile bloke etti. Filistinlilerin Büyük Dönüş Yürüyüşü ismini verdikleri kendi topraklarına dönebilme masum ve olabilecek en haklı talebine İsrail’in suç işleyerek vahşice verdiği yanıt, yine cezasız kalmak üzere tüm dünyanın gözü önünde bir kez daha tozlu raflara kaldırıldı. İsrail, beklenen büyük Filistinli soykırımına hazır olduğunu açıkça belli etti. Müslüman ülkelerin çok büyük kısmı yine en sahte yüzlerini takındılar, secde ettikleri çoktandır Kâbe değil Washington ve Bürüksel ve Tel-Aviv ne kadar izin verdi ise o kadar bağırdılar. Tükürseler boğabilecekleri gücün önünde yine eğildiler, yine eğildiler, büyük ihanetlerini tarih, yine ve yeniden kaydetti.
Bu süreci durdurmaya yetecek yegâne büyük güç Türkiye’miz ise yine ve sadece toplantılar düzenlemek ve kararlar almak ile yetindi. Kayıkçı kavgası edası ile verilen “İsrail ile tüm ilişkilerimizi keselim” önergesi Gazi Meclisimizce maalesef reddedildi.
Evet, İsrail ile tüm ilişkiler derhal durdurulmalıdır. Ağası ABD, inancı gereği iddia ve inadından vazgeçmeyecek ve himayeye devam etmek isteyecektir. Gücümüze ve kendimize inanalım. ABD, ihtar edilmeli ve Barzanistan kurucusu ve koruyucusu İncirlik ve Diyarbakır Üsleri derhal kapatılmalı ve NATO’dan çıkış gündeme getirilmelidir.
Konya’da İsrail uçaklarının uçuşu ve pilotlarının eğitimi devam etmektedir. Derhal durdurulmalıdır.
Malatya Kürecik’te, İran füzelerinden İsrail’i koruyan radar derhal kapatılmalıdır.
Barzanistan petrolü, tankerler ile çok yüklü miktarlarda Mersin Limanı’na taşınmakta ve gemiler ile İsrail’e sevk edilmektedir. Derhal durdurulmalıdır.
Türk Tarımı maalesef İsrail kısır tohumlarına bağımlı hale getirilmiştir. İsrail kısır tohumları, tarımımızda yaygın biçimde kullanılmaktadır. İnsanız biz ve her ne yiyorsak oyuz. Bu kural çerçevesinde İsrail kısır tohumlarının bize ve tarımımıza ve soyumuza ve toprağımıza genetik açıdan ne yaptığı belirsizdir, araştırılmalıdır. Tohum ithalatı derhal durdurulmalıdır.
Tarih döne döne yazmıştır ve bugün de geçerlidir; yedi düvel-emperyalizmi, dolayısı ile katil devlet İsrail’i bölgemizden kovabilecek ve mazlumları koruyup gözetebilecek tek millet Türklerdir. Mazlumlar gözümüzün içine bakıyor. Bu görevi tarih yine önümüze koydu.
Büyük Türk Milleti’ne derin saygılarımla.
1. Evanjelizm; Heather Hendershot; Salyangoz Yayınları 2006; S.378

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here