Münbiç Harekatı

0
Engin US
Antropolog

İsmine BOP dediler, bir proje başlattılar. Ahlaksız proje. Onlar, “Batı” idi, ‘üstün ırktılar’ onlar. ‘Aşağı ırkların’ ülkelerini istedikleri gibi şekillendirebilmişlerdi eskiden, cetvelle sınırlar çizmişlerdi hani, yine yaparlardı. Ne olacaktı ki? Savaşlardan besleniyorlar ve mazlum kanı ile semiriyorlardı; çok güçlülerdi, çok. Ezer geçerlerdi. Böyle düşündüler, böyle düşündüklerini ilan ettiler. 2003 yılının Ağustos ayında yedi düvel-emperyalizmin lideri ABD’nin dışişleri bakanı Condoleezza Rice adındaki dişi vampir, ‘Ortadoğu’da 22 ülkenin sınırları değişecek’ buyurdu.
“Harab Ül Basra” gerçek oldu. Vicdanı olanlar veya vicdan ve akıl gözü olanlar çok ağladı, çok.
Bir hava taşıtına binmek ve “Orta Doğu” ülkelerini çıplak gözle izlemek imkânımız olabilse idi bu günlerde havadan; o 22 ülkenin büyük kısmının birer harabeye çevrildiğini görürdük. Dişi vampirin söyledikleri kısmen doğrulanmıştı ama netice alamadılar, nefesleri yetmedi, o kadar da güçlü değillerdi şimdilerde ve üstelik mazlum ülkeler birleşebiliyorlardı artık ve üstelik vampirlerin de yenilebileceğini öğrenmişlerdi Atatürk’ten. Akla zarar, yürek dağlar bir perişanlık içinde bir ülke ama kahramanca direnen ve direndikçe kazanan, muzaffer olma yolunda hızla ilerleyen kadim ülke, Suriye’de durduruldular. Ve savaş devam ediyor ve Suriye’nin kuzeyinde bir PKK devleti kurmak istiyorlar. Asıl hedef Türkiye.
Ve biriciğimiz Türk Devleti, neden sonra asıl hedefin kendisi olduğunu fark ederek nihayet harekete geçti. Fırat Kalkanı harekâtını 2016’da tarihin alışık olduğu biçimde, büyük bir başarı ve kahramanlık destanları ile tamamladı. Kurulmak istenen PKK devletinin Akdeniz’e uzanma ve hayatta kalma koridorunu kesti kahraman Türk Ordusu. Ders yetmemişti, planlarını sürdürebileceklerini düşündüler, vampirler. Kahraman Türk Ordusu bir harekât daha, Zeytin Dalı harekâtını gerçekleştirdi. Anlatmaya gerek yok, yine tarihin alışık olduğu biçimde bitirildi harekât ve Afrin de temizlendi.
Peki, PKK devleti kurma hayallerini terk mi etti Batı? Hayır. Onlar, hani çok güçlüler ya, kolay teslim olmuyorlar işte!
Münbiç ve Fırat’ın Doğusunda PKK hâkimiyeti ve devlet yapılanması devam ediyor maalesef. PKK, Münbiç’te egemen ve egemenliğine dayanarak insanların malına, karısına kızına, canına el koyuyor ve etnik temizlik yapıyor. Zulüm devam ediyor. Özellikle Türkmen-Türk temizliği yapıyor. Diğer etnik kökenlilerin 1988-2000 doğumlu gençlerini zorla askere alıyor. Devlet kuracaklar ya, zavallılar!
Münbiç, Osmanlı Devleti’nin Halep vilayetinin bir kazası. Türkmen-Türk ağırlıklı nüfusu olan ve 93 Harbi sonrası Çerkezlerin de yerleştirildiği barış, huzur ve medeniyetin hâkim olduğu güzelim şehir, şimdilerde PKK’nın elinde inliyor.
Biricik ülkemizin en yetkili ağızlarından Afrin Harekâtı sırasında ve sonrasında sıranın Münbiç’te ve Fırat’ın doğusunda olduğunu ve PKK’nın buralardan da mutlak surette temizleneceği mesajını net olarak duyduk, sevindik. Mesele elbette Türk Devleti’nin sözünü tartışmak değil ama sormak da vatandaş olarak en tabii hakkımız. Münbiç ve Fırat’ın Doğusu ne zaman temizlenecek? Türk Devleti bilsin, hasretle bekliyoruz.
Bu arada, o harap olmuş Suriye’nin direnen ve direndikçe kazanan kahraman ordusu, Fırat’ın Doğusuna 29.04.2018 tarihi itibarı ile girdi. PKK’nın elindeki 4 köy kurtarıldı ve Suriye ordusu ilerlemeye devam ediyor.
Büyük Türk Milleti’ne derin saygılarımla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here