ABD Defteri Kapanmıştır

0

Evren Kurtoğlu: “Bu yıl turizmimiz iyi geçti fakat dış politikadaki gelişmeler bunu olumsuz yönde etkiler. Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu, Ankara’nın Astana masasını dağıtacak hamlelerden kaçınması gerektiğini de söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Amerikan Wall Street Journal gazetesinde bir makale yazarak, Astana ortakları Rusya ve İran’ın da Suriye ile hareket ettiğini söylemesi ve ABD’ye müdahale çağrısında bunması Rusya, İran, Irak, Çin ile olan ilişkilerimizi olumsuz yönde etkileyeceği ortadadır. Erdoğan makalesinde, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ı da hedef almıştır. Bu tavırdan derhal vazgeçilmelidir. Suriye sorunu bölge ülkeleriyle işbirliğiyle çözülür. ABD burada sorunun kaynağıdır.”

WSJ’a makaleler yazarak Amerika’yla arayı tekrar düzeltebileceğini düşünüyorsa sayın Cumhurbaşkanı, büyük bir yanılgı içinde. Siz İdlib’te Amerika’nın yanında yer alırsanız Amerika’nın Suriye’deki asıl müttefiki olan PKK/PYD’yi de bir süre sonra tanımak zorunda kalırsınız.

Kurtoğlu’na göre, insani kayıpların önlenmesi ve Suriye’deki krizin bitirilmesi için en önemli çözüm Ankara’nın Şam ile işbirliği yapması.

“Ne için işbirliği yapacağız? 1 önce İdlib’te Türkiye’de de terör eylemi yapan terör grupları temizlenecek hemen arkasından da Suriye’nin kuzeyinde özerklik ilan eden PKK/PYD devletçiklerine karşı birlikte hareket edeceğiz.” Bu uyarıları şunun için yapıyoruz. Alanya’mızda Rus uçağının düşürülmesi sonrası yaşadımız krizin çok daha ötesinde bir krizle her an karşı karşıya kalabiliriz. Çözüm bölge ülkeleriyle işbirliğidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here